Historia firmy

Firma została założona w 1989 przez Wiesława Arwara, ale jej początki sięgają dużo wcześniej, czasów sprzed I wojny światowej, gdy powstała kuźnia prowadzona przez rodzinę Arwarów. Był to mały zakład zajmujący się wytwarzaniem części do maszyn rolniczych.

W latach 80 firma zaczęła swą pierwszą seryjną produkcję stołów do sortowania cebuli. Zmiana ustroju politycznego w Polsce pozwoliła w latach 90 na rozpoczęcie seryjnej produkcji pierwszych maszyn uprawowych. W 1993 roku firma oficjalnie stała się producentem maszyn rolniczych i przyjęła nazwę „AWEMAK”. Z roku na rok firma rozwija działalność, rozszerzając sprzedaż w Polsce, Europie i poza jej obszarem. Coraz bardziej zaawansowane technologicznie procesy produkcji i dobrze wyszkolona kadra inżynierów to gwarancja trwałych i niezawodnych maszyn uprawowych.

W chwili obecnej prowadzeniem firmy zajmuje się już czwarte pokolenie, które wprowadza firmę na światowe rynki, unowocześnia i modernizuje procesy produkcji.

Kalendarium:

lata 80 – pierwsza seryjna produkcja stołów do sortowania cebuli
1989 rok –oficjalne powstanie firmy, produkcja głównie pługów
2006 rok- wyprodukowanie pierwszego agregatu uprawowo-siewnego
2010 rok- pierwszy agregat ścierniskowy i głębosze
2013 rok- MATADOR- kultywator uniwersalny, maszyna stworzona przy konsultacjach z Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
2014 rok- rozpoczęcie produkcji agregatów i bron talerzowych
2015 rok- rozbudowa- powstaje drugi oddział firmy
2016 rok- II generacja głęboszy (głębosz belkowy)

 

Awemak: przyszłość należy do nas

Zależy nam na dynamicznym rozwoju naszego przedsiębiorstwa, ale też na zadowoleniu naszych klientów z jakości oferowanych przez nas produktów. Jako firma z tradycją cenimy lojalność i wzajemne zaufanie – zarówno w stosunkach z naszymi klientami, jak i partnerami w biznesie. Z radością obserwujemy też, jak szybko postępuje modernizacja rolnictwa w Polsce, również dzięki oferowanym przez nas niezawodnym i skutecznym maszynom uprawowym. Jesteśmy dumni, że możemy dziś czynnie uczestniczyć w tym procesie.